Postavička Křesťanská hudební skupina Juventus Logo

Obsah stránek

Příběhy
Jsi 200096. návštěvník od 17. 3. 2008 a spolu s tebou jsou tu ještě 4 lidé.
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS
Valid RSS
Level A conformance icon, W3C-WAI Web Content Accessibility Guidelines 1.0

Není vždy jen veselo

Není vždycky vše tak růžové, jako by se na první pohled zdálo. A je to tak dobře. Protože i ty malé křížky, které nás občas potkávají, jsou posilou. I když nám se to tak mnohdy nezdá.
Je nám smutno, máme zlost, nerozumíme spoustě věcí, a ptáme se Boha "Proč?" Nejsme schopni v rozčilení poslouchat, takže jeho odpověď přehlušíme jen svým nepochopením, jen svým velkým PROČ. Ale Bůh mluví, konejší nás a dívá se, shovívavě, otcovsky i mateřsky zároveň.
Někdy bývá i v Juventusu smutno. Když je v nás závist, když zapomínáme na druhé. Ve chvílích nejistoty, v okamžiku pohrdání ostatních. Při nezájmu, opovrhování, posměšcích.
Sami nerozumíme, kde se to v nás bere? Nerozumíme nikomu, snad ani sami sobě. Hledám vše v druhých, ale vždy nás to vrací zpět. Do sebe sama. A tak někdy v nás samotných bývá smutno a proto je pak smutno i kolem nás.
Stačí ale málo. Úsměv na tváři kamaráda, chvíle ztišení se, pár minut k vyslechnutí toho druhého. Zamyslet se nad tím,co je důležité a co není. A pak přichází ta konejšivá jistota, odbourání problémů, zklidnění hladiny nelibosti, smutku a úzkosti.

"Společenství je jako zrcadla, ktera jsou odrazem nás samotných. Když jsme neklidní, naštvaní a plni negativa, ovzduší náhle ztěžkne.A vše je plné negativ. Všichni se cítí mrzutí a ty prchlivější povahy hned spekulují, má-li naše společenství smysl, zda má cenu obětovat tolik času a kdo ví, co ještě. Černé myšlenky přepadají i optimisty, když tu najednou....! Někdo se začne o problému bavit. A ostatní se přidávají, a nejistota má najednou podobu a jméno. Pak stačí úsměv...dobré slovo, odpuštění. Husté mraky zlého se vzdalují. Počasí našeho JÁ a PROČ se vyjasnilo. Kříž v podobě nepřijemností jsme překonali. Jsme jím posíleni a můžeme jít dál. Dál za Ním, protože On je tím, kdo překonává kříž všech. Máme se od něj stále co učit."
(Lea, 20. 10. 2006, 13:30)

Naše příběhy

Dvacet deka pařížáku a dvacet rohlíků
"Hlavně pozor na zásuvku..."
Cestou necestou se svou osuškou...
"Bo nevime, co zitra bude!"
Než se sejdeme...
Sezobnul je pták
Jak jsme přišli o nohu
Sušenky Betonky
Není vždy jen veselo
Proč jsou naše trička fialová
Akce "zlomená ruka"

 

Postavička Postavička